Krimi

Oběť povodní? V Ostravě z řeky vylovili starší ženu, oživování neuspělo

Oběť povodní? V Ostravě z řeky vylovili starší ženu, oživování neuspělo
Zdroj: Krimi Plzeň

Policisté z Ostravice v Ostravě vylovili v sobotu dopoledne bezvládné tělo neznámé starší ženy. Přes veškerou snahu se ji bohužel už nepodařilo oživit. Kriminalisté začali okamžitě zjišťovat totožnost mrtvé a to, jak se do řeky dostala. Není vyloučené, že jde o oběť aktuálních povodní.

Mrtvou se podařilo identifikovat po několika hodinách, jde o dvaašedesátiletou ženui.

"K neznámé ženě jsme byli voláni asi v 9:30. Po našem příjezdu už byla vytažená z Ostravice na břeh a oživovali ji hasiči, od kterých naše posádka resuscitaci převzala. Byl použitý i defibrilátor, oběh se ani tak bohužel nepodařilo obnovit," řekl TN.cz v sobotu v poledne mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Dodal, že žena byla po vytažení z proudu podchlazená a není jasné, jak dlouho ve vodě vlastně byla. "Každopádně bylo tělo bez známek zranění," upřesnil Humpl.

Policejní mluvčí Zlatuše Viačková pro TN.cz doplnila, že i když u sebe dotyčná neměla žádné doklady, kriminalisté její věk odhadli na 50 až 60 let. "Plovoucí bezvládné tělo nám svědci hlásili nejdřív u soutoku Ostravice a Lučiny. Vyslaná hlídka při první příležitosti ženu z proudu vytáhla na břeh," uvedla Viačková.

Související obsah

Kriminalisté pak začali zjišťovat nejen ženinu totožnost, ale také to, jak se do řeky vlastně dostala. Nařízená je také soudní pitva. Není vyloučené, že je nešťastnice obětí doznívající velké vody.

"Z minulých povodní máme zkušenost, že se lidé chodí koukat na zvýšené hladiny a následně se stane, že do proudu spadnou," osvětlila Viačková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz