Zahraničí

Trapas v Bruselu. Zmatený Matovič se po projevu chytal za hlavu! VIDEO

Slovenský premiér Igor Matovič zřejmě na summitu lídrů EU v Bruselu neměl svůj den. Při projevu o diskuzi na téma klimatické krize, na kterou se chystal, přiznal, že neví, jak začít. Po zmateném vyjádření plném prostojů zjistil, že natočit proslov znova a lépe už nepůjde. Celou dobu se totiž jeho slova přenášela živě.

"Já nevím, jak mám začít," přiznal viditelně nervózní Matovič hned úvodem. Poté, co chvíli hledal slova, ze sebe projev nakonec dokázal vysoukat. Často se však zadrhával a ze záznamu je patrné, že si není jistý, co vlastně má říct. Záznam jeho vystoupení zveřejnil slovenský portál tvnoviny.

"Tenhle summit může být začátkem něčeho velmi pěkného v našem společném evropském domě, protože náš závazek, že se budeme k naší přírodě chovat více přátelsky, budeme více ekologičtí, je určitě správný. Závazek a dobrá diskuze. Těším se dnes, ačkoli dnes se nerozhodne, ani zítra, možná rozhodneme až na prosincovém summitu," chrlil ze sebe slovenský premiér.

Související obsah

Přislíbil, že se v diskuzi ohledně klimatické krize bude ptát, jak EU jako celek plánuje dosáhnout ekologického cíle, kdo ho zaplatí a jakým způsobem budou členové EU tlačit na obchodní partnery v Asii a Americe.

"Protože když my budeme za deset roků pomalu zelenější než stromy, když to tak trošku odlehčím, a zároveň naši partneři si budou z přírody dělat nadále něco, co je možné…" pokračoval Matovič a poté se zadrhl.

Související obsah

"Můžeme ještě jednou?" ptal se kameramanů. Po chvíli to zkusil ještě jednou v angličtině a s hrůzou zjistil, že zmatený projev už zpátky nikdy nevezme. "Live? Oh no!" vyhrkl anglicky hned poté, co se dozvěděl, že kamery celou dobu jedou naostro.

Zoufalý premiér se vzápětí chytil za hlavu. Pokusil se situaci zachránit tím, že své vyjádření přednesl znovu a tentokrát plynule a bez zaškobrtnutí. Bohužel už bylo pozdě – trapas byl na světě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Fond vyplatil zemědělcům zasaženým tornádem přes půl miliardy

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vyplatil zemědělcům, které v červnu zasáhlo tornádo, už přes půl miliardy korun. Jedná se asi o 80 procent nahlášených škod. Lesy ČR vyplatily asi 34 milionů korun. Částky dnes zveřejnilo ministerstvo zemědělství.

Píše se na Deník.cz