Domácí

Prodejci hledají nové cesty. Na Vysočině mají dýňovou samoobsluhu

Obchodníci zkoušejí nové a neotřelé cesty, jak se dostat k zákazníkům. Třeba jedna farma na Havlíčkobrodsku otevřela dýňovou samoobsluhu. Ti, kdo si tam přijedou nakoupit, si sami vybranou dýni, zváží a zaplatí. Podle farmářů se stává jen ojediněle, že by někdo odjel bez zaplacení.

Pro dýně z nedalekých Šmolov si přijel například pan Adamec. Dýňovou samoobsluhu, kterou otevřeli před farmou v Radňově, si nemůže vynachválit. "My jsme dneska poprvé, chtěli jsme se podívat, ten nápad je super," liboval si.

V době, kdy je omezené shromažďování lidí, je to skvělý nápad – farmáři nemusí mít nikoho, kdo by tu celý den stál jako obsluha a zákazníci mají naprostou svobodu. "Velký odběratel nám zrušil objednávku, tak jsme to zkusili tímto způsobem," vysvětlil majitel farmy Radňov Martin Brož.

Související obsah

Místo před farmou sice hlídají kamery, prý to ale není třeba. Podle majitelů farmy, kteří ale nechtěli mluvit na kameru, i přesto, že to tady nikdo nehlídá, za dýně 99 procent zákazníků zaplatí. "Lidi, co sem přijedou, tak jedou s tím, že si to jedou koupit," vyjádřil se pan Brož.

Majitelé farmy svoji dýňovou samoobsluhu chtějí mít otevřenou až do té doby, než vyprodají všechny vypěstované dýně – takže ještě nejméně pár týdnů.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz