Domácí

Dva traktory se srazily na Jihlavsku. Jeden řidič byl opilý, druhý bez řidičáku

Dva traktory se srazily na Jihlavsku. Jeden řidič byl opilý, druhý bez řidičáku
Zdroj: Policie ČR

Opravdu kuriózní nehodou se v úterý odpoledne zabývali jihlavští policisté. V obci Urbanov se srazily dva traktory s přívěsy. Přestože se střet obešel bez zranění, policisty překvapili oba řidiči. Jeden z nich byl totiž opilý, druhý zase nemá řidičský průkaz na traktor.

Událost se stala v úterý přibližně dvacet minut po patnácté hodině v obci Urbanov na Vysočině. Na cestě proti sobě jely dva traktory s přívěsy. Ve chvíli, kdy se na komunikaci míjely, do sebe narazily.


"Osmapadesátiletý řidič traktoru Zetor 7245 s přívěsem jel ve směru k obci Nevcehle, nevěnoval se řízení a nejel při pravém okraji komunikace. Následně narazil levou přední částí přívěsu do přední části soupravy složené z traktoru Zetor 7011 a přívěsu domácí výroby,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Související obsah


Druhá souprava byla po nárazu navíc odhozena na zeď rodinného domu. Při nehodě tak vznikla škoda 85 tisíc korun. Policisté poté u obou řidičů provedli dechovou zkoušku. Podle jejich zjištění měl viník celé události v krvi 2,89 promile alkoholu. "Na místě mu policisté zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz,“ doplnila Čírtková.


Navíc vyšetřovatelé v jeho případě zahájili trestní řízení ze spáchání trestního činu po vlivem návykové látky.


Přestože měl druhý řidič test na alkohol negativní, policisté lustrací zjistili, že nevlastní potřebnou skupinu řidičského oprávnění, aby mohl traktor řídit. Vyšetřovatelé proto budou jeho pochybení řešit jako přestupek, který oznámí příslušnému správnímu orgánu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz