Domácí

Podpora restaurací. Navštivte výdejní okénko vašeho oblíbeného podniku

Česko se zapojuje do výzvy na podporu restaurací. V rámci ní lidé místo vaření oběda doma vyrazili k výdejním okénkům svých oblíbených podniků. Chtějí tak vzkázat provozovatelům i zaměstnancům, že v tom nejsou sami.

Někteří zákazníci si od okénka v sobotu odnášeli tašky plné krabiček s jídlem pro celou domácnost. "Bývá to čtyři, šest, osm porcí někdy. Záleží, jak se sejde ta rodina,“ uvedl majitel Bistra Soul Tomáš Horváth.


Osud podniků je teď v rukou jejich zákazníků. Výdejní okénka zmírní tvrdé dopady vládních opatření. Výdělky restaurací jsou teď zhruba třetinové oproti normálu. "Bude to určitě lepší, když ti lidi budou chodit a nebudou se bát,“ řekla Kristýna, která dělá v Brně servírku.

Související obsah


"Jsme rádi za to, že šíříte takovou osvětu. Ti lidé potom sami přijdou a snaží se podpořit malé podniky. Jsme sice malý podnik, ale pořád je to o 10 zaměstnancích a způsobu, jak jim dát práci,“ dodal Horváth.


Do výzvy se zapojila i redakce zpravodajství Televize Nova. Zpátky se nedrželi ani moderátoři Petr Suchoň s Ivetou Vítovou. A pro oběd si došli také redaktoři z krajských redakcí.

Související obsah

"Dobrý den, manželka dneska celý den komentuje a já mám hlad. Já jsem na dietě, tak já tam pošlu ty řízky s bramborovým salátem,“ objednal si jídlo moderátor TV Nova Petr Suchoň.

Restaurace pro vás budou vařit i v neděli a v dalších dnech. Přijďte je podpořit, potřebují každého z nás.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz