Zahraničí

Šéfovi slovenského parlamentu šlo o život! Po nehodě mu zapadl jazyk

Při vážné nehodě šlo šéfovi slovenského parlamentu o život. Po nárazu mu totiž zapadl jazyk a nemohl dýchat, zachránil ho zraněný člen ochranky.

Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár má po sobotní nehodě zlomený druhý krční obratel. Po nárazu mu ale šlo o život, zapadl mu totiž jazyk. Informaci přinesl portál tvnoviny.sk.


Přes to, že měl člen ochranky poraněnou hlavu a zlomeniny žeber, rychle Kollára zkontroloval. "Stav předsedy Národní rasy SK Borise Kolláře si vyžádal okamžitou první pomoc, při které mu strážce zprůchodnil dýchací cesty a pak kontroloval životní funkce až do příjezdu zdravotní služby," uvedla mluvčí slovenského ministerstva vnitra Barbara Túrosová.

Související obsah


"Děkuji příslušníkovi Úřadu na ochranu ústavních činitelů, který Borisovi zachránil život, protože si všiml, že má zapadnutý jazyk. Boris nemohl dýchat a ani dát najevo, v čem je problém," popsal Kollárův stranický kolega Milan Krajniak.


Kollár leží v nemocnici při vědomí a jeho stav je stabilizovaný. Léčba zřejmě potrvá několik týdnů. Při nehodě se zranil i Kollárův řidič. Přesné příčiny nehody vyšetřuje policie.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz