Domácí

Vláda vyhlásila opatření proti Covidu, Češi začali kupovat zájezdy do ciziny

Čím horší je situace u nás, tím více lidé cestují. Vyplývá to z dat cestovních kanceláří, které zejména po vyhlášení tvrdých vládních opatření zaznamenaly výrazný nárůst prodeje zájezdů. Vyprodané jsou lety do Tuniska, kam stále Češi mohou bez testů, nebo do Egypta.

Slunným ránem zahájil svou neděli pan Jiří. Už týden si užívá dovolenou v Tunisku. "Máme tady krásných 26 stupňů, voda má 24 stupňů," pochvaluje si svou dovolenou.

Čím více je situace horší, tím více se lidi chtějí vydat do zahraničí. Se skupováním zájezdů se prý roztrhl pytel poté, co vláda uzavřela školy. “U Tuniska evidujeme nárůst v prodejích oproti loňsku téměř o 70 procent. V pátek před prázdninami jsme vypravili dva plné lety do egyptských letovisek," informovala cestovní kancelář Blue Style.

Související obsah

Mimo Evropu je možné bez testu vyrazit například do Dominikánské republiky, Tuniska, Turecka nebo Tanzanie. S testem starým maximálně 72 hodin pak třeba na Maledivy, Kubu, do Maroka nebo Egypta. V případě Egypta za test turisté většinou nic neutratí. "Cestovní kanceláře většinou hradí test, nebo mají zájezd za sníženou cenu testu,“ vysvětlila cestovní kancelář INVIA.

Související obsah

Kromě cest k moři je zájem i o hory. V Evropě má momentálně otevřené hranice 11 zemí. "Největší zájem je o italské Alpy, pak Rakousko a Francii,“ řekl mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Bezděk.

Lidé se ale obávají, aby další zpřísňování neuzavřelo hranice úplně. Na to se ale zatím na jednání kabinetu nedostalo.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz