Domácí

V rodinném domě za Prahou vybuchl plyn, čtyři lidé jsou zranění!

Ve středu v podvečer vybuchl plyn v rodinném domě v Tursku severozápadně od Prahy. Zranili se čtyři lidé, řekla TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Hasiči evakuovali 20 lidí. Zřítila se třetina budovy, propadla se i střecha.

Tísňová linka HZS Středočeského kraje přijala informaci o explozi plynu v obytné části bývalého statku v obci Tursko v okrese Praha-západ ve středu v 17.16. hodin.

Podle oznamovatele došlo po výbuchu k částečné destrukci objektu, ve kterém zůstala jedna starší osoba, ostatní obyvatelé se ven evakuovali samovolně. Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče z Kladna, Kralup nad Vltavou a Roztok, podnikovou jednotku Správy železnic Kralupy nad Vltavou a jednotku sboru dobrovolných hasičů Kozinec. Na místo byl vyslán i záchranářský vrtulník z Prahy.

"Po příjezdu prvních jednotek a průzkumu bylo potvrzeno úplné zřícení části dlouhého objektu, ve kterém zůstala jedna osoba, ale hasiči se k ní nemohli dostat. Velitel zásahu požádal o vyslání USAR týmu a sacího bagru a také kynologů se psy vycvičenými na vyhledávání osob v sutinách, " popsal situaci na místě mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

"Ošetřili jsme dvě osoby se středně těžkými poraněními a dvě osoby, které utrpěly poranění lehčího charakteru. Posádky zůstávají na místě," řekla TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Kvůli zraněným vzlétl vrtulník pražské záchranky. "Jednoho pána jsme vyprostili, byl předán do péče letecké záchranné služby. Došlo k propadnutí střechy, zřícení asi jedné třetiny toho domu," popsala mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.

Související obsah

V 19.30 hodin nechal velitel zásahu celý prostor vyklidit, aby mohli zával projít psi, se kterými přijeli strážníci Městské policie Praha. Výsledek obou průzkumů byl negativní, čímž byly potvrzeny výpovědi obyvatel domu, že nikoho nepostrádají.
Přesto byla ještě místa, kam se psi nedostali, prohlédnuta štěrbinovou kamerou a výsledek byl stejný. Po deváté hodině večerní byl do objektu povolen vstup statika a vyšetřovatelů kriminální policie.

Před třiadvacátou hodinou byl zásah ukončen s tím, že ve čtvrtek ráno bude pokračovat vyšetřování ve spolupráci s Policií ČR. O pomoc byl požádán také Záchranný útvar HZS ČR, který disponuje těžkou technikou, především výkonnými stroji na zemní práce. Přes noc bude objekt obehnaný páskou a budou jej střežit policejní hlídky.

Po bezprostřední příčině exploze budou během čtvrtka pátrat hasičští vyšetřovatelé spolu s kriminalisty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz