Domácí

Dívenku na přechodu srazil náklaďák, je ve vážném stavu. Hledají se svědci

Dívenku na přechodu srazil náklaďák, je ve vážném stavu. Hledají se svědci
Zdroj: Profimedia

V pátek dopoledne se na Ostravsku stala vážná nehoda, při které sedmiletou holčičku na přechodu pro chodce srazilo nákladní auto. Utrpěla velmi vážná zranění, která ji ohrozila na životě. Mladý řidič nyní čelí podezření z těžkého ublížení na zdraví.

Nešťastná událost se odehrála v deset hodin dopoledne v Polance nad Odrou na Ostravsku. "Sedmiletá dívka šla po řádně vyznačeném a dopravním značením osazeném přechodu pro chodce, který je na ulici 1. května v blízkosti ulice Janovské," uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Na přechodu ji srazil 23letý řidič nákladního auta, který jel od Dolní Polanky. Holčička při nárazu utrpěla vážná zranění. "Byla v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař ZZS při vyšetření zjistil těžké poranění hlavy a dolních končetin," popsal událost mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Záchranáři dívenku zaintubovali, připojili na ventilaci a zjistili krčním límcem. Posléze ji odvezli do Fakultní nemocnice v Ostravě, kde skončila na urgentním příjmu. Mezitím policie provedla u řidiče dechovou zkoušku, která vyšla negativní. Přesto mladík čelí podezření z těžkého ublížení na zdraví.

Související obsah

"V místě nehody je autobusová zastávka a prodejna Hruška, pohybovalo se zde několik dalších lidí. Policisté se obrací touto cestou zejména na řidiče bílé dodávky nezjištěného typu a registrační značky, který těsně před srážkou místem ze směru od Klimkovic projížděl a z ulice 1. května odbočoval na ulici Janovskou," vyzvala případné svědky Štětínská.

"Je předpoklad, že by mohl podat důležité informace, zejména, co nehodě předcházelo. Obracíme se i na další řidiče a osádky vozidel projíždějících v danou dobu místem, uvítáme rovněž záznamy z palubních kamer. Svědectví mohou podat také kolemjdoucí lidé," dodala.

Informace mohou lidé policii poskytnout na lince 158, nejbližší služebně anebo přímo komisaři na čísle 606 746 696.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz