Domácí

Tragický závěr týdne na silnicích! Od pátku zemřelo už osm lidí

Závěr týdne byl na českých silnicích tragický. Od pátku zemřelo osm lidí, někteří byli velmi mladí. Zatím poslední smrtelná nehoda se stala na Jindřichohradecku, řidič narazil do stromu a na místě zemřel.

Osm životů vyhaslo od pátku na českých silnicích. Zatím poslední smrtelná nehoda se stala v neděli na Jindřichohradecku mezi obcemi Hospříž a Otín po třetí hodině odpoledne.

"Řidič osobního vozidla Ford Focus jedoucí od Jinřichova Hradce pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu mokré komunikace. V zatáčce vyjel mimo silnici, levým bokem narazil do stromu a následně se na něj střechou převrátil. Na místě zemřel," řekl TN.cz mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

Související obsah

Kvůli vyšetřování policie silnici uzavřela, řidiči mají místo objet přes Blažejov a Člunek.

V sobotu večer zemřeli po nárazu do stromu na Českobudějovicku tři mladí muži ve věku od 18 do 22 let. "Auto nejprve narazilo do vzrostlého dubu a po pár metrech čelně do dalšího stromu," uvedl k tragédii Bajcura.

Další čtyři životy si v pátek odpoledne vyžádal čelní střet kamionu s dodávkou mezi Hradcem Králové a Vysokým Mýtem. 

Související obsah

Dodávka podle policie zřejmě přejela do protisměru, kde se čelně střetla s kamionem. "Prověřováním nehody jsme zjistili, že řidič dodávkového vozidla měl při jízdě v protisměru předjíždět jiný automobil," uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz