Zahraničí

Žralok v Austrálii napadl chlapce. S vážným zraněním skončil v nemocnici

Žralok v Austrálii napadl chlapce. S vážným zraněním skončil v nemocnici
Zdroj: Getty Images

Na pobřeží u města Port Macquarie v Novém Jižním Walesu zaútočil v pondělí žralok. Predátor tam napadl 13letého chlapce. Toho lékaři s vážným zraněním nohy převezli do nemocnice. Podle mluvčí záchranářů je hoch ve stabilním stavu.

"Událost se stala těsně před šestou hodinou ráno místního času na pláži Town Beach v Port Macquarie,“ píše The Guardian.


Záchranáři chlapci ošetřili pokousanou nohu a transportovali ho do místní nemocnice. Hoch byl podle mluvčí záchranářů Susan Georgeové při ošetření i následném převozu ve stabilním stavu.

Související obsah


Policisté okamžitě uzavřeli městskou pláž. Jedná se o druhý útok v Port Macquarie v letošním roce. První napadenou byla 35letá žena, na kterou žralok zaútočil na pláži Shelly Beach. Surfařku zachránil její manžel, který predátora bil tak dlouho, dokud se nepustil.


V roce 2020 zemřelo kvůli útokům žraloků sedm Australanů. Podle odborníků může za zvýšený počet smrtelných napadení nižší teplota vody na pobřeží.


Australské úřady nyní evidují nejvíce případů útoků za posledních 86 let. Nejvíce obětí bylo v roce 1929, kdy po napadení tímto predátorem zemřelo v Austrálii devět lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz