Domácí

Desítky psů živořily v kotcích i bednách, obvinění zatím nepadlo!

Celkem 72 psů, převážně se jednalo o čivavy, zabavili policisté a veterináři v domě na Královéhradecku. Psi žili v nevyhovujících podmínkách a po zásahu zaplnili útulek v Hradci Králové. Zatím žádné obvinění nepadlo, policisté čekají na závěry vyšetřování veterinářů.

V domě se snad nenašla jediná místnost, kde by psi nebyli. Policistům vyběhla naproti smečka různých ras, další zvířata pak byla v kovových kotcích nebo bednách.

I ze záběrů je vidět, že v množírně žili psi v nevyhovujících podmínkách. Přežívali ve vlastních výkalech a celé stavení prostupoval nesnesitelný zápach. Psi skončili v královéhradeckém útulku.

Policisté a veterináři šli téměř na jistotu, dostali totiž tři oznámení od lidí, kteří si psy v této množírně koupili. I v pondělí byl z usedlosti v obci Habřina slyšet štěkot psů, na zvonění ale nikdo nereagoval.

Související obsah

Podle policie byl chov vedený nezákonně, zatím ale není jasná právní kvalifikace. Tu kriminalisté určí až podle znaleckých posudků veterinářů.

Psům se v královéhradeckém útulku dostane odborného vyšetření, zároveň tu ale důrazně žádají, aby sem lidé nevolali kvůli tomu, že by měli o psy zájem. Zatím to není možné.

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz