Krimi

Rvačka v MHD: Muž, který srazil soka pěstí pod metro, se omluvil

Policistům se přihlásil muž, který se v pátek večer v pražské stanici metra Opatov pohádal s jiným mužem. Toho při následné potyčce měl poté strčit do kolejiště. Za své jednání se omluvil.

Hledaný muž přišel v pondělí večer dobrovolně na policejní služebnu na pražském Jižním Městě. "Policisté sedmadvacetiletého cizince k věci vyslechli, kdy se mimo jiné za své jednání omluvil,“ informoval policejní mluvčí Jan Daněk.


Incident mezi dvěma muži zachytily bezpečnostní kamery v pátek večer chvíli před devátou hodinou. Policie tehdy informovala, že se ve stanici metra Opatov pohádali dva muži, kdy jeden z nich strčil druhého do kolejiště.

Související obsah


"Šestatřicetiletému muži se jako zázrakem téměř nic nestalo a zpod soupravy se vyprostil,“ doplnil Daněk.


Vyšetřovatelé proto v pondělí vyhlásili pátrání po muži ve žluté bundě, který měl druhého strčit, a dalším svědkovi. Případ policisté vyšetřují jako trestný čin výtržnictví.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz