Domácí

Třetí únik v krátké době. Rozbor ukázal, co nateklo do Bečvy tentokrát!

Látka, která se minulý týden objevila v řece Bečvě v Přerově, je podle rozboru neškodná. Podle odborníků se jednalo o síran železitý. Na oranžovohnědou látku slizké konzistence upozornili hasiči a rybáři.

Substance se zachytávala především na kamenitém břehu řeky. Město se následně postaralo o její odstranění. V odebraných vzorcích odborníci našli stopy síranových a železitých iontů. Podařilo se identifikovat i místo, odkud se sloučenina do řeky dostala.

"Našim vodoprávním úřadem bylo zjištěno, že se jedná o ústí meliorační kanalizace z parku Michalov, která slouží pro odvod přirozeně akumulované povrchové i podzemní vody z parku," vysvětlila tisková mluvčí města Lenka Chalupová.

Související obsah

S největší pravděpodobností se tak jedná o podzemní vodu s vysokým obsahem železa. Proto měla látka oranžový odstín. Za poslední dva měsíce to přitom byl už třetí únik neznámé látky do řeky Bečvy.

Naštěstí tento únik chemické sloučeniny do řeky neměl tak fatální následky jako únik kyanidu před bezmála sedmi týdny. Po viníkovi ekologické katastrofy, při které v řece uhynulo přibližně 40 tun ryb, policie stále pátrá.

pez, Petr Bača, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz