Domácí

Martin Dejdar prodával pozdravy od celebrit, některé to ani nevěděly

Martin Dejdar prodával pozdravy od celebrit, některé to ani nevěděly
Zdroj: Profimedia

Herec Martin Dejdar si založil firmu, u které si každý mohl objednat pozdrav od své oblíbené celebrity. Dejdarova firma si za jeden pozdrav účtovala 1 500 až 2 500 korun. Někteří známí lidé ale vůbec nevěděli, že jsou na stránce uvedeni. Po vlně kritiky Dejdar oznámil, že firmu ruší.

Společnost Wish4you si za jeden audiopozdrav účtovala 1 500 korun, za video pozdrav chtěla 2 500 korun. Na stránkách byla uvedena řada známých osobností, některé o tom ale vůbec netušily.


Na společnost upozornila herečka Nikol Štíbrová. "Fakturovat si 2 500 korun za pozdrav člověku, který mi fandí a pravděpodobně mě delší dobu podporuje kupováním CD, vstupenek, knih apod. je pro mě osobně prostě minimálně zvláštní," uvedla herečka na Instagramu.


Vzápětí se ozval youtuber Karel Kovář alias Kovy, který byl na stránkách společnosti uveden. "Je to podvod. V životě jsem o té stránce neslyšel. Zdravice občas posílám, ale vždycky bezplatně," uvedl youtuber.

Související obsah


Obrátil se kvůli tomu na jednatele firmy Martina Dejdara a ten se mu prý omluvil. "Tak Martin Dejdar mi napsal sms, kde mi vysvětlil, že se jednalo o omyl a omluvil se. Každopádně nejsem jediný, kdo je tam nevědomě, tak doufám, že to bude napraveno. O projektu si myslím své," ukončil celou věc Kovy.

 
Martin Dejdar ale tlak neustál a oznámil, že společnost zrušil. Vznikla prý s dobrým úmyslem. "Projekt vznikl na jaře, v období první koronové karantény. Přemýšlel jsem, jak si vzájemně pomoci. Jednak mnoha tisícům zájemců, kteří nám denně píší o nejrůznější videa a fotografie, a osobnostem, které již půl roku mají obtížné živobytí," vysvětlil Dejdar svůj úmysl.

O podvod prý nešlo. "Půl roku práce a také spousta investic. Nikdy nemohlo jít o žádný podvod, protože to samotné přání vždycky musí nahrát konkrétní osobnost sama!! To snad pochopí i primitiv," rozčílil se herec.


Dejdar celý projekt okamžitě zrušil. Dostupné nejsou webové stránky společnosti ani sociální sítě. "Pod neuvěřitelným tlakem urážek, pomluv, ponižování a zesměšňování nejen mě, ale i dalších osobností do projektu zapojených jsem se rozhodl projekt ukončit hned ze začátku. Ne proto, že je to chyba, nebo že je projekt špatný. Ale v tak nenávistném prostředí nemá sílu nic vytvářet," postěžoval si Dejdar a tvrdě se pustil do kritiků.

Zobrazit pspvek na Instagramu

Dnes vecer doslo k velice politovanihodne situaci. Panu @kovy_gameballcz Karlu Kovarovi jsem se osobne omluvil za to, ze byl omylem uveden na webovych strankach Wish4you. On mou omluvu prijal a timto mu dekuji. Tento projekt vznikl na jare, v obdobi prvni koronove karanteny. Premyslel jsem, jak si vzajemne pomoci. Jednak mnoha tisicum zajemcu, kteri nam denne pisi o nejruznejsi videa a fotografie, a osobnostem, ktere jiz pul roku maji obtizne zivobyti. Usporadal jsem anketu, ktere se ucastnili tisice lidi. Z te vyplynulo, ze o takovou sluzbu zajem mezi vami je a nemate problem za to zaplatit. Tak jsem se do toho pustil. Pravnici,smlouvy,schuzky s osobnostmi,logo,nazev,web,....Pul roku prace a take spousta investic. Nikdy nemohlo jit o zadny podvod, protoze to samotne prani vzdycky musi nahrat konkretni osobnost sama!! To snad pochopi i primitiv. Navic Prani mela plnit i charitativni cile. Bohuzel, uz k tomu nedojde. Pod neuveritelnym tlakem urazek, pomluv, ponizovani a zesmesnovani nejen me,ale i dalsich osobnosti do projektu zapojenych jsem se rozhodl projekt ukoncit hned na zacatku. Ne proto, ze je to chyba, nebo ze je projekt spatny. Jsem presvedcen stale,ze napad je to dobry. Ale v tak nenavistnem prostredi nemam silu nic vytvaret. Navic kdyz lide jako napriklad @stibrovicnikolka a ji podobna stvoreni, maji tu odvahu me i ostatni skutecne osobnosti, ktere desitky let tvrde pracuji,verejne zostuzovat a urazet, nema smysl o neco se snazit. Prani konci a ja si preju, aby na socialnich sitich bylo mene nenavisti a zloby.

Pspvek sdlen Martin Dejdar (@martin.dejdar),


"Když lidé jako Nikol Štíbrová a ji podobná stvoření mají tu odvahu mě i ostatní skutečné osobnosti, které desítky let tvrdě pracují, veřejně zostuzovat a urážet, nemá smysl o něco se snažit," prohlásil Dejdar.

Mezi osobnostmi, které nabízely videa, byl například moderátor a herec Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy, nejkrásnější muž roku 2017 Matyáš Hložek nebo sportovec Karel Vémola.

Podobný projekt v zahraničí funguje běžně, čímž argumentuje i Kavalčík. "Velmi často nám i ostatním osobnostem chodily žádosti o videa tamhle na svatbu, maturák, narozeniny, výročí a atd. Byl jsem rád, když Martin Dejdar zavolal s nabídkou udělat podobne stránky, které frčí ve světě. Tam je úplně běžné, že vám pošle video třeba Snoop Dogg nebo Lily Allen a spousta dalších za peníze," uvedl Kavalčík. 

"Za svou kariéru třeba Rudy z Ostravy jsem natočil stovky přáníček a pozdravů a to úplně zadarmo," dodal.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz