Počasí

ČHMÚ varoval před povodněmi, hrozilo velké nebezpečí! MAPA

ČHMÚ varoval před povodněmi, hrozilo velké nebezpečí! MAPA
Zdroj: TV Nova

Kvůli dešťům, které tento týden trápí Českou republiku, se zvedají hladiny řek. Český hydrometeorologický ústav proto vydal ve středu výstrahu před povodněmi. Vysoké riziko nebezpečí platilo pro Pardubický kraj.

Povodňová pohotovost pro Pardubický kraj (Chrudim), kde hrozilo vysoké riziko nebezpečí, platila od středeční půl dvanácté dopoledne do čtvrtečních osmi hodin ráno.

 

"V důsledku srážek, ve kterých v noci na středu spadlo místy až 25 mm a předchozímu nasycení, došlo ke vzestupům hladin toků. Během středy očekáváme kulminaci hladin zasažených toků, a to na úrovni 1. povodňového stupně. Na Novohradce v Úhřeticích dojde v důsledku dotoku k překročení 2. pohotovostního stupně,“ uvedl ČHMÚ na webu.

Zdroj: ČHMÚ


Od středeční půl dvanácté dopoledne platila také povodňová bdělost pro Středočeský (Čáslav), Královéhradecký (Kostelec nad Orlicí) a Pardubický kraj (Litomyšl, Pardubice, Vysoké Mýto) a pro Vysočinu (Chotěboř). V platnosti byla rovněž do čtvrtečních osmi hodin ráno.

Související obsah

Odborníci proto doporučovali sledovat vývoj situace a uposlechnout pokyny povodňových orgánů, policie a Hasičského záchranného sboru. Zároveň bylo důležité vyvarovat se koupání, plavání nebo jízdy na lodích v korytě toku a bezprostředním okolí. Experti nedoporučovali ani vstupovat a vjíždět do proudící vody a zatopených míst.

Povodně trápily Česko také v říjnu. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz