TV Nova

Volební noc 2020 na Nově se těšila vysokému zájmu diváků!

Celý svět žije aktuálně americkými prezidentskými volbami. Noční vysílání v ČR přilákalo k televizním obrazovkám desítky tisíc lidí, většina přitom sledovala volební výsledky na TV Nova.

 V noci 4. listopadu od 2:42 odstartoval na Nově v přímém přenosu sedmihodinový speciál s názvem: USA 2020: Volební noc, který zaujal 21,74 % diváků u televizních obrazovek v cílové skupině 15-54. Mezi osmu a devátou hodinou ráno přenos na TV Nova sledovalo v průměru 128 tisíc diváků starších 4 let.

„Přípravě volebního speciálu jsme věnovali dlouhé měsíce a kladli jsme důraz nejen na výběr zajímavých hostů, ale také na živé vstupy přímo z místa dění. Divákům jsme se snažili navíc srozumitelnou formou vysvětlit komplikovanost amerického volebního systému i to, proč jsou volby daleko za Atlantikem klíčové pro celý svět. V neposlední řadě jsme se pak nevěnovali jen číslům a výsledkům, ale hovořili i o zákulisí Bílého domu a detailně rozebrali oba prezidentské kandidáty,“ uvádí ředitel zpravodajství a publicistiky TV Nova Kamil Houska.

Související obsah

Živé výsledky, aktuální informace a celkové volební zpravodajství z USA moderoval Rey Koranteng a Michaela Indráková. Ve studiu zpovídali politology, amerikanisty i bývalé vysoce postavené české politiky. Televize Nova měla ve Spojených státech dva reportážní štáby, jeden přímo ve Washingtonu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz