Domácí

Malvínka musí kvůli leukémii na chemoterapii. Pomohl Dobrý anděl

Narození dítěte je vždy radostnou událostí. Někdy ale přinese víc starostí, než rodina čekala. Zažili to i rodiče tříleté Malvínky, která se narodila s Downovým syndromem. Letos v květnu přišla další nemoc, která roztočila nekonečné kolo chemoterapií a pobytů v nemocnici. S péčí rodičům pomohli Dobří andělé.

Malvínka měla být zdravé miminko, jenže nakonec se narodila s Downovým syndromem. Rodiče si ji i přes prvotní překvapení ihned zamilovali.

"Je velmi šikovná, dokážeme se s ní domluvit, dokáže se sama najíst, chodí na nočník, snaží se chodit už za ruce," popsala maminka Anna Vanová.

Malvínka kvůli Downovu syndromu musí pravidelně chodit na rehabilitace nebo třeba logopedii. Vývoj oproti ostatním dětem je o něco opožděnější.

Letos v březnu pro rodinu přišel další šok. Malvínce se na ruce objevily rudé skvrny. Lékaři holčičce udělali řadu testů a verdikt zněl jasné - leukémie. Do rodiny tak znovu vstoupil strach.

"Jsme hned nastoupili do Motola a čekaly ji čtyři cykly chemoterapie. První cyklus trval osm dní a ty další tři trvaly okolo čtyř nebo pěti dní. Většinou se necítila příliš dobře, zvracela nebo ke konci chemoterapie měla průjem, nejedla, nepila několik dní v kuse," doplnila maminka Malvínky.

Související obsah

V nemocnici holčička strávila několik měsíců. S léčbou pomohli Dobří andělé. "Dobrým andělům jsme velmi vděční v tom, že podporují nás i další děti, které jsou také nemocné. Byli jsme schopni Malvínce po návratu z nemocnice koupit čističku vzduchu, parní čistič na podlahy, hodně dezinfekce, roušky," uvedla Vanová.

Pomoci rodinám v těžké životní situaci můžete i vy. Staňte se Dobrým andělem. Stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách www.dobryandel.cz. Příspěvky dobrých andělů nadace rodinám rozesílá do posledního haléře.

klma, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz