Naše Česko

Výsadbová sezóna je v plném proudu! Dobrovolníci vysadili 60 stromů

Vysadit deset milionů stromů chce iniciativa, kterou v rámci projektu Moje země podporuje televize Nova. O víkendu se proto u Prahy sešli dobrovolníci, kteří vysázeli 60 stromků.

Vyměřit jámu, vykopat ji a zasadit do ní strom. To byl hlavní úkol pro ty, kteří o víkendu přišli pomoct přírodě. U Velkých Popovic sázelo 17 dobrovolníků. "Vysazujeme jabloně v tomhle úseku, protože tady nic nebylo," okomentovala Eva Šrailová z Českého svazu ochránců přírody Velké Popovice.

Podobně to vypadalo také o pár desítek kilometrů dál v Horních Krutách. Tam vysazovali obecní hasiči. Pomáhal jim místní zahradník i těžká technika. "Sázíme jabloně, hrušně a třešně," řekla místostarostka Lucie Sepekovská. 

Související obsah

Zasazením stromu ale práce ani zdaleka nekončí. "Není to jenom o té výsadbě, ale je to hlavně o následné péči. Musí být doplněno hodně vody, když je potřeba a také hlídat, jestli ten stromeček nějakým způsobem nestrádá," řekl zahradník Tomáš Peiker.

I přes hustou mlhu a sychravé počasí panovala mezi dobrovolníky dobrá nálada. "Výborně se sází, atmosféra je skvělá," okomentoval dobrovolník. "Sice počasí nám moc nevyšlo, ale jde to," dodal.

Související obsah

Obě akce podporuje iniciativa televize Nova Moje země, a tak se do sázení pustil i štáb TV Nova. Pokud máte tip na téma do rubriky Moje země, piště na e-mail: mojezeme@nova.cz .

TN.cz

K tématu Naše Česko

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz