Zahraničí

Už žádné otravné fronty u pokladen! V Německu otevřel obchod bez obsluhy

Už žádné otravné fronty u pokladen! V Německu otevřel obchod bez obsluhy
Zdroj: ENEX

Nakupování nonstop a zcela bez lidí. V dnešní koronavirové době to zní prakticky, avšak poněkud nereálně. V Německu něco takého nyní zkoušejí. Otevřel se tam high-tech trh s absencí pokladních.

Zní to jako z nějakého filmu z budoucnosti. Pokud  vyrazíte na nákup, postačí vám pouze mobilní telefon s aplikací. Díky ní si otevřete dveře obchodu, naskenujete potraviny, které potřebujete, a jedním klikem i zaplatíte. A to aniž byste potkali někoho z obsluhy. Právě tento koncept nyní zkouší v Německu.

Obchod  s rozlohou pouhých 50 m² nabízí vše, co k běžnému životu lidé potřebují. Těstoviny, ovoce, sýry či uzeniny – celkem 950 různých produktů. A ke tomu je supermarket otevřen 24 hodin denně.

Zákazníci, obávající se možné nákazy koronavirem, mohou být v klidu. Počet klientů v obchodě totiž řídí 3D senzory. Pokud je tak v prodejně pět zákazníků, hlavní dveře se již pro další neotevřou. Takto je zaručený dostatečný sociální odstup.


Zaměstnanci v obchodě jsou najímáni pouze proto, aby doplňovali zboží. Díky chytré aplikaci také vidí, který produkt právě dochází a mohou ho doplnit i bez zbytečných pochůzek obchodem.

Související obsah


Vidina obchodu bez obsluhy může nahrávat zlodějům. Ovšem i na to supermarket myslí. "Máme samozřejmě kamery uvnitř, abychom sledovali chování zákazníků, a pokud je to nutné, můžeme zasáhnout,“ řekl manažer obchodu Sören Gatzweiler. Kvůli zákonu o ochraně mládeže ovšem v supermarketu zákazníci nenakoupí alkohol.


Společnost provozující tento chytrý obchod se chce rozrůstat i do dalších měst a v příštím roce se chystají otevřít dalších deset nových obchodů se stejným konceptem. Zatím pouze v Německu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz