Domácí

Uprchlého klokana se konečně podařilo chytit. Mířil na Prahu

Klokaního útěkáře z Brna se konečně podařilo chytit. Našli ho až na Vysočině. Samec Riki byl na útěku přesně šest týdnů. Nechtělo se mu asi plnit otcovské povinnosti, a tak si to namířil směrem na Prahu.

Doma ho přitom čekala partnerka s malým klokánětem v kapse. Postrádali ho i jeho spolubydlící.

Riki na cestě za dobrodružstvím naskákal více než sto kilometrů. Nakonec ho jeho majitel odchytil pomocí uspávací střely na zahradě ve Velké Bíteši.

"Vzal jsem takovou tu foukačku tam je uspávací střela. My jsme ho samozřejmě trefili, čekáme. No a klokan po 15 minutách normálně skákal dál. Tak jsme mu dali další dávku," popsal odchyt majitel klokana Michal Špavor.

Související obsah

Pak už byl Riki v koši eskortován zpátky domů ke klokanici a mláděti. Aby Riki zase neutekl otevřenými vrátky, zavedli tu speciální bezpečnostní opatření

"Dáme tam takovou pružinu, takže se ta branka bude sama zavírat," dodal majitel.

Riki není první klokan z regionu, který svým majitelům pláchnul. Jeho uprchlého soukmenovce už lovili před nějakou dobou v Brně a to pomocí sítí. Podařilo se ho chytit až na pátý pokus. Na Vysočině pak použili na vačnatce útěkáře vystřelovací síť. Než ho dopadli, trvalo to několik dní.

Barbara Hanousek, mb
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz