Domácí

Od tramvaje k erotice. Česká designérka navrhuje intimní pomůcky

Anna Marešová je mladá a úspěšná designérka. Proslavila se především jako návrhářka erotických pomůcek. Vibrátor nebo třeba venušiny kuličky jsou pro ni běžnou rutinou. V pořadu Život ve hvězdách se svěřila o tom, jaká byla její kariérní cesta.

 Ač jako designérka ctí funkčnost, elegantnost a jednoduchost, tak její záběr je opravdu široký. V portfoliu najdeme porcelánové zásuvky, vibrátor, designová světla a jako téma své bakalářské práce si zvolila tramvaj.

"Tramvaje jsou hodně mužský téma. Já chtěla dělat něco více ženského. Kamarád mi poradil, ať zkusím dělat erotické pomůcky pro ženy," vysvětluje Marešová.

Designérka se později při své diplomové práci tedy pustila do návrhu erotických pomůcek. Za obě své práce získala hned několik ocenění, jak u nás, tak i v zahraničí.

Související obsah

Já jsem nikdy předtím nedělala žádnou erotickou pomůcku. Tak jsem si musela nastudovat jejich historii,“ svěřuje se designérka.

Po úspěšném vibrátoru následovaly venušiny kuličky a novinkou je menstruační kalíšek. U všech výrobků designérka spolupracovala s lékaři. Menstruační kalíšek dokonce testovaly i známé osobnosti. "Řekla bych, že je to úžasná věc," řekla zpěvačka Tonya Graves.

"Venušiny kuličky vnímám trošku jako intimní pomůcku, která je na posílení pánevního dna. Žena když si zavede kuličky, tak se při chůzi rozvibrují," popisuje Marešová.

Související obsah

Venušiny kuličky mohou být nejenom skvělou erotickou hračkou, ale také skvělou pomůckou pro zvládání úniku moči. Dokonce i na vibrátor se dá nahlížet jako na zdravotní pomůcku. Vynalezen byl jako nástroj pro potlačení hysterie u žen.

Anna Marešová vnímá design jako kombinaci funkce a estetického zpracování, kde jedno bez druhého nefunguje. Znát je to i na maličkostech. Třeba na obalu samotných výrobků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz