Domácí

Mrtvá vojákyně je zpátky v Česku. Michaelu přivezl armádní speciál

Armádní speciál přivezl v pátek odpoledne do Česka tělo vojákyně Michaely Tiché, která zemřela ve čtvrtek při plnění zásobovací mise v Egyptě. Letadlo přistálo krátce po druhé hodině na letišti ve Kbelích.

Letadlo s ostatky vojákyně Tiché přistálo v Praze. Rotmistryně byla in memoriam povýšena do hodnosti štábní praporčice. Na místě se konal pietní akt.

Rotmistryně Michaela Tichá zemřela společně se šesti dalšími zahraničními vojáky při nehodě vrtulníku v Egyptě. Havárie se podle české armády stala během zásobovacího letu, dřívější informace mluvily o pozorovatelské misi.

"Ztratili jsme jednoho z nás, rotmistryni Michaelu Tichou. Je mně to moc líto. Na některé věci se prostě nedá nikdy připravit. Upřímnou soustrast rodině," oznámil generál Aleš Opata ve čtvrtek odpoledne. Michaela Tichá se narodila v roce 1993, byla příslušnicí 8. úkolového uskupení Armády ČR MFO Sinaj.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

Související obsah

"Naše země přišla při plnění povinností na misi na Sinajském poloostrově o rotmistryni Michaelu Tichou. Upřímnou soustrast rodině. Buďme hrdí na práci naší armády. Tuto misi jsem navštívil, naši vojáci tam mají skvělou pověst," sdělil premiér Andrej Babiš (ANO).

Rotmistryně Tichá je 30. českým vojákem, který zahynul ve službě od vzniku České republiky, a první vojákyní. Největší ztrátou pro armádu byla smrt čtyř vojáků v roce 2014 v Afghánistánu po útoku sebevražedného atentátníka. Zde se můžete podívat na seznam českých vojáků, kteří zahynuli ve službě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz