Cena Michala Velíška

Cena Michala Velíška: Malý chlapec spadl do septiku, muž skočil za ním

Teď vám ukážeme skutečné hrdiny. Petr Marák zachránil o prázdninách osmiletého chlapce, který spadl do žumpy. A za tento čin letos dostal cenu Michala Velíška, kterou Nadace ADRA a TV Nova udělují od roku 2006 lidem, kteří bez ohledu na následky pro ně samotné někomu zachránili život.

Petr Marák, Ivo Raizr a také dvojice Vlastimil Zajíček a Pavel Kott. To jsou muži, kteří nasadili život svůj, aby zachránili jiný. "Sešlo se nám 85 příběhů, z toho patří 10 příběhů dětem. A také máme skupinu seniorů," shrnul předseda správní rady Nadace ADRA Marek Škrla.


Stačí jedna vteřina a může se vám změnit celý život. V pátek byla popatnácté vyhlášena Cena Michala Velíška, bohužel v současné situaci bez nominovaných a také bez veřejnosti.


"Jsem rád, že navzdory situaci, ve které se jako společnost nacházíme, mohu oznámit, že letošním držitelem ceny je pan Petr Marák," ohlásil předseda CMV Vítězslav Vurst.

Související obsah


Sobota 15. srpen se vryl navždy do paměti 45letého Petra. Během rodinné oslavy v Otaslavicích u Prostějova osmiletý chlapec odběhl, vyskočil na poklop septiku a propadl se dovnitř. Vše viděl syn Petra Maráka a přivolal tatínka.


"Snažil jsem se natáhnout svoje tělo, zachytil jsem se vrchem rukama a natahoval jsem mu nohu. Ale on na tu nohu nedosáhl, tak jsem se rozhodl skočit za ním," popsal Petr Marák. Nebýt jeho hrdinského činu, chlapci by asi došly síly před příjezdem profesionálů. "Bál jsem se o kamaráda a o taťku," řekl syn Petra Maráka.


"Hrozně hezký okamžik byl, když jsem toho chlapec měsíc po tom potkal, když jsem jel za jeho tátou. Podal jsem si s ním ruku, to bylo hrozně krásný," vzpomínal Petr Marák. Předání hlavní ceny se uskuteční po ústupu epidemie hned, jak to bude možné.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Cena Michala Velíška

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz