Domácí

Úspěch českých vědců! Udělali velký krok ve vývoji léku proti rakovině

Úspěch českých vědců! Udělali velký krok ve vývoji léku proti rakovině
Zdroj: Profimedia

Možný průlom ve vývoji léku proti rakovinovým nádorům oznámila česká společnost Sotio. Na prestižní imuno-onkologické konferenci Společnosti pro protinádorovou imunoterapii firma ukázala velice povzbudivé výsledky látky RLI-15.

Společnost Sotio vyvíjí více léků na rakovinu. Nyní oznámila dílčí úspěch v první fázi klinických zkoušek látky RLI-15. Informoval o tom web časopisu Forbes.


Lék musí projít celkem třemi fázemi. K jeho schválení je tak poměrně daleko. Výsledky první fáze ale vzbuzují naději.


„Látku jsme získali v časné fázi vývoje akvizicí francouzské firmy Cytune Pharma, která spadla pod nás. Překonali jsme s ní několik kritických období a na základě pěkných výsledků vedeme nyní jednání s dalšími firmami, které by nám investicemi pomohly využít potenciál látky za dejme tomu 30 procent práv na případný lék,“ uvedl pro Forbes Radek Spíšek, generální ředitel firmy Sotio, která spadá do skupiny PPF.

Související obsah


V první fázi se zjišťovalo, zda látka není toxická. Druhá fáze by měla pokračovat na začátku příštího roku. V druhé fázi se látka podává malé a přesně vybrané skupině nemocných.

Pokud se potvrdí účinnost, tak látka pokročí do třetí fáze. V té se zkoumá účinek na velké skupině pacientů. Společnost PPF do celého projektu dosud vložila přes pět miliard korun

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz