Domácí

Ceny Thálie byly rozdány přes video. Ocenění získal Josef Abrhám

Ceny Thálie byly rozdány přes video. Ocenění získal Josef Abrhám

Udílení divadelních Cen Thálie letos proběhlo netradičně. Kvůli epidemii koronaviru bylo celé letošní vyhlášení online. Cenu si mimo jinými odnesli Erika Stárková a Josef Abrhám.

Předáváním letošních cen provázel prezident Herecké asociace Ondřej Kepka a do studia v Olomouci se prostřednictvím videokonferencí připojovali hosté.


Herečka Erika Stárková zvítězila v kategorii muzikál, opereta a jiné hudebnědramatické žánry. Za muže ve této kategorii bodoval Pavel Režný.


V kategorii činohra zvítězili Tereza Groszmannová a Petr Štěpán, v opeře zabodovali Jana Šrejma Kačírková a Lukáš Zeman.


Cenu pro činoherce do 33 let získal Josef Láska. Josef Abrhám a Hana Bauerová si odnesli cenu za celoživotní mistrovství v činohře. Celoživotní mistrovství v muzikálu ovládla Hana Talpová, v opeře Jan Malík a v baletu, tanci a pohybovém divadlu Aneta Voleská.


Cenu české akademie divadelníků získal Jaroslav Vostrý a cenu Thálie za šíření divadelního umění v televizi dostal Josef Špelda.

Související obsah


Rozdány byly také ceny v kategorii balet, tanec a pohybové divadlo, ve které zvítězili Alina Nanu a Ondřej Vinklát. Cenu v kategorii alternativní divadlo obdržel Jakub Gottwald a za loutkové divadlo byl oceněn Ondřej Nosálek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz