Domácí

Po celé republice hořely chaty. Hasiči odhalili možnou příčinu požárů

Hned několik chat po celém Česku lehlo v předcházejících dnech popelem. Při jednom z požárů zemřel muž, škody jdou do milionů. Požáry jsou na podzim často spojené se začátkem topné sezony a špatným stavem komínů a kotlů.

Za posledních několik dní hlásili hasiči výjezdy k požárům chat po celé České republice. Ani neděle nebyla výjimkou. Kolem třetí ráno začala hořet chata v Lipníku nad Bečvou v Olomouckém kraji.


"Operační důstojníci vyslali na místo pět jednotek, které po prvotním průzkumu potvrdily, že hoří jednopodlažní zděný objekt s podkrovím, požár byl už ve třetí fázi," popsala mluvčí olomouckých hasičů Lucie Balážová.


Kvůli materiálu uskladněnému v okolí chaty k ní byl špatný přístup, což ztěžovalo hasičům práci. "Škoda byla předběžně odhadnuta na dva miliony korun. Příčinu nyní na místě vyšetřuje náš vyšetřovatel ve spolupráci s Policií ČR," doplnila Balážová v neděli dopoledne. Požár se obešel bez obětí.


Kolem půl páté ráno vzplála chata u Jihlavy. "Při příjezdu hasičů na místo události byla chata celá v plamenech. Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Dostat plameny pod kontrolu se zasahujícím jednotkám podařilo po necelých deseti minutách intenzivního hašení," přiblížila mluvčí vysočinských hasičů Petra Musilová. Škoda se vyšplhala na 350 tisíc korun, při požáru ani při zásahu se nikdo nezranil.


Další dvě chaty hořely ve Velkém Meziříčí ve středu a v pátek. Při středečním požáru zahynul muž. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Související obsah


Časté požáry jsou na podzim spojené se začátkem topné sezóny. "Tím, že se na podzim začne topit, tak požárů uvnitř různých objektů přibývá. U chat, kde topidla a spalinové cesty nepodléhají tak pravidelné kontrole, jak by bylo třeba, pak mnohdy dochází k požáru," vysvětlila Balážová.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz