SpaceX

Vesmírná loď společnosti SpaceX letí se čtyřmi astronauty k ISS

Kosmická loď Crew Dragon odstartovala v pondělí 1:27 SEČ z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. Na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) dopraví čtyři astronauty.

Přibližně 70 metrů vysoká raketa Falcon 9 s lodí Crew Dragon byla připravena do startovací polohy už ve středu. Posádku tvoří Američané Mike Hopkins, Victor Glover, Shannon Walker a zástupce japonské vesmírné agentury JAXA astronaut Soichi Noguchi. Vesmírná loď poletí k ISS 27 hodin a posádka lodi by tam měla zůstat pět až šest měsíců.


Jedná se už o druhý vesmírný let společnosti SpaceX s posádkou. První úspěšná testovací mise s dvoučlennou posádkou se uskutečnila v létě.

Související obsah

"Je to ďalší historický moment," prohlásil ředitel NASA Jim Bridenstine. Na start na Floridu přicestoval také americký viceprezident Mike Pence, který předsedá Národní radě pro vesmír. Zakladatel společnosti SpaceX Elon Musk musel událost sledovat z izolace. Na svých sociálních sítích totiž oznámil, že má s největší pravděpodobností mírný průběh nemoci Covid-19.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz