Zahraničí

Zemřela 14letá hvězda MasterChefa, chlapec prohrál boj s rakovinou

Zemřela 14letá hvězda MasterChefa, chlapec prohrál boj s rakovinou
Zdroj: Profimedia, GoFundMe

Kulinářský svět zasáhla tragická zpráva. Teprve 14letý nadaný kuchař, kterého proslavila dětská verze show MasterChef, podlehl zákeřné rakovině. Do populární soutěže se přihlásil poté, co mu otec zavraždil matku a potom se sám zastřelil. Starali se o něj prarodiče.

Ben Watkins předváděl své kulinářské umění v populární show MasterChef Junior na začátku roku 2018. Tehdy mu bylo pouhých 11 let. Zemřel v úterý po téměř dvouletém boji s rakovinou.

Smutnou zprávu přinesl portál TMZ. Když se Ben přihlásil do soutěže, měl za sebou obrovskou tragédii. Jeho otec mu nejprve zabil matku a zbraň potom obrátil i proti sobě. Vychovávali ho proto prarodiče.

Ačkoliv se okamžitě stal miláčkem publika, vítězem se nestal. Vařit ale uměl, ve svém útlém věku měl práci v restauracích Ben's Bodacious BBQ a Delicatessen v americkém městě Gary.

"S velkým smutkem truchlíme nad smrtí Bena Watkinse, milovaného člena rodiny MasterChef Junior. Ben ve svém životě překonal ohromné množství překážek, vždy si ale zachoval pozoruhodně pozitivní přístup," stojí na oficiálním twitteru kulinářské show.  

Jedním z porotců v americké dětské verzi MasterChefa je i proslulý kuchař Gordon Ramsay. Začátkem letošního roku poslal Benovi video s přáním, aby nad nemocí zvítězil.

Související obsah

Babička s dědečkem mu uspořádali sbírku na náročnou léčbu. Na tu upoutal pozornost i Ramsayho vzkaz, lidé Benovi poslali přes čtyři miliony korun. "Ben ve svých 14 letech nesmírně trpěl, ale doufáme, že jeho urpení je konečně u konce. A věříme, že ví, kolik lidí ho milovalo," vzkázali zdrcení prarodiče.

Ben zápolil s angiomatoidním vláknitým histiocytem. Patří mezi vzácné nádory měkkých tkání.

Zdroj: gofundme.com
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz