Krimi

Střelba v centru Prahy! Policie pálila na ujíždějící auto, svědek to natočil

Divoká honička ulicemi Prahy se rozpoutala ve čtvrtek odpoledne na pražské Letné. Policisté kvůli nedodržování dopravních předpisů pronásledovali stříbrný osobák značky Ford. Řidič však nerespektoval výzev k zastavení a policisté se proto rozhodli střílet na gumy. Prchajícího řidiče nakonec zastavil až policejní zátaras.

Podle informací televize Nova si měli rychle jedoucího fordu, který nerespektoval semafory, všimnout na Evropské třídě náhodní svědci. Ti následně zavolali na tísňovou linku 158. Policisté se za řidičem ihned vydali a začali ho pronásledovat.

Policistům se řidiče podařilo zastavit až poblíž Strossmayerova náměstí, kde narazil do policejního zátarasu. U 52letého řidiče byla následně v krvi zjištěna přítomnost pervitinu a kokainu. 

Nejméně jeden policista byl při zásahu zraněn. "Muž je nyní podezřelý ze řízení pod vlivem návykové látky, útoku proti úřední osobě a veřejného ohrožení," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Související obsah

Na záběrech od čtenáře TN.cz je  vidět, jak stříbrný osobák značky Ford ujíždí na křižovatce policistům, kteří se mu snaží prostřelit pneumatiky. To však řidiče nezastaví a ujíždí dál směr Letenský tunel. Za ním se okamžitě vydává několik policejních vozů.

"Viděl jsem, jak z protisměru zastavila policejní fábie a vystoupili z ní dva policisté. Začali mířit pistolemi na řítící se auto pronásledované konvojem policejních aut. Ujíždějící řidič se je snažil objet, a proto mu začali střílet po pneumatikách,“ popsal honičku svědek Pavel Vágner.

Recidivista bez řidičského oprávnění ujížděl policistům, po střelbě se vzdal. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz