Videoreportáž

Pražská zoo má mimořádně cenný přírůstek: Narodilo se tam mládě orangutana

Zoologická zahrada v Praze se raduje z nového člena. Narodil se jim tam orangutan sumaterský. Historicky jde o třetího orangutana, kterého přivedli na svět ošetřovatelé v Praze. Novorozené mládě je zároveň jediným pravnoučetem orangutanů, kteří přišli do zoo ze Sumatry. Proto je geneticky mimořádně cenné. Matka Mawar se o mládě dobře stará a odhání od něj svou starší dceru, zvědavou Diri. Na roztomilé záběry jak vypadá mládě v péči matky se podívejte na videu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz