Domácí

Lyžařská střediska už se připravují na zimu. Sezónu ovlivní opatření

Ve čtvrtek v noci mělo zejména na horách začít sněžit. Provozovatelé zimních areálů tak už začali s přípravami na lyžařskou sezónu. Přesto, že tu minulou zkrátila pandemie, investovali letos stovky milionů korun. Jenže začátek letošní sezóny ovlivní protiepidemická opatření.

Všude na horách to teď vypadá podobně. Z garáží vyjíždějí rolby, připravují se vleky, kontroluje se zasněžování. Přípravu na zimní sezónu zahájili i vlekaři ve středisku přímo na česko-slovenské hranici.

"Chystají se děla. Dělají se revize na všechno, na lanovky, na vleky, na děla, na elektro,“ uvedl pracovník lyžařského areálu René Bittner.

 

Související obsah

Dobrou zprávou pro lyžaře je, že i letos se do areálů investovaly nemalé peníze. "Skoro tři čtvrtě miliardy. Šlo to do tří nových lanových drah a do systému technického zasněžování,“ informoval ředitel Asociace horských středisek Libor Knot.

Kvůli suchu loni jelo často zasněžování jen na půl plynu. Letos jsou ale plné retenční nádrže. "Nepamatuji, že bychom měli tolik vody a že by ten svah byl tak podmáčený jako letos,“ popsal situaci provozovatel lyžařského areálu Jakub Juračka.

Související obsah

Zasněžování se může spustit za pár dnů. Lyžaři se ale na sjezdovky dostanou až po částečném rozvolnění. Asociace horských středisek už o podmínkách startu lyžařské sezóny jedná s ministerstvem zdravotnictví.

Jak to dnes vypadalo na Pradědu, se podívejte v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz