Domácí

Hasič Dalibor (36) zemřel při nehodě. "15 let zachraňoval životy," truchlí kolegové

Hasič Dalibor (36) zemřel při nehodě. "15 let zachraňoval životy," truchlí kolegové
Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Členové olomouckého hasičského sboru drží smutek. Jejich dlouholetý kolega Dalibor v pondělí tragicky zemřel. Bylo mu pouhých 36 let. Hasičem byl téměř 15 let a jeho kolegové na něj vzpomínají jako na obětavého a dobrosrdečného kamaráda.

"S velkým zármutkem se loučíme s naším dlouholetým kolegou, kamarádem a obětavým hasičem Daliborem Blažkem, který tragicky zahynul ve věku 36 let v pondělí 16. listopadu 2020. Sloužil na směně A na stanici v Olomouci, kde zastával funkci hasiče – technika chemické služby," informovali krajští hasiči na sociálních sítích.

Dalibor podle vyjádření mluvčí olomouckých hasičů Lucie Balážové nezemřel při zásahu. Osudnou se mu stala dopravní nehoda. "S ohledem na přání rodiny nebudeme podávat bližší informace," dodala mluvčí.

Na svého kolegu požárníci pamatují jako na muže, který většinu svého profesního života zasvětil službě lidem. "Téměř 15 let zachraňoval životy a pomáhal s velkým nasazením v krizových situacích. Zasahoval u mnoha mimořádných událostí, kde uplatnil své odhodlání, odvahu, zkušenosti i nadhled," vzpomínají olomoučtí hasiči.

Související obsah

"Díky své empatické povaze byl také členem posttraumatického intervenčního týmu, který poskytuje při mimořádných událostech psychologickou pomoc," informovali na sociálních sítích.

Usměvavého Dalibora si kolegové dle jejich slov oblíbili pro jeho vstřícnost a ochotu pomáhat i mimo službu. Byl také nadšeným sportovcem a ve svém volném čase se v duchu své profese věnoval požárnímu sportu.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz