Domácí

Na ulici ležela taška s velkým balíkem peněz. Poctivý nálezce vše odevzdal

Na ulici ležela taška s velkým balíkem peněz. Poctivý nálezce vše odevzdal
Zdroj: Statutární město Mladá Boleslav

Na zemi na ulici se dá najít ledacos, na brašnu s více než 100 tisíci korunami tam ale obvykle nenarazíte. Na konci října se to náhodou poštěstilo nálezci v Mladé Boleslavi. Zachoval se poctivě a tašku s pořádným balíkem peněz řádně odevzdal.

V pánské kožené tašce, která na konci října ležela na zemi v Jilemnického ulici v Mladé Boleslavi, se nacházelo přesně 106 558 korun. Ztráta takového obnosu majitele jistě velmi zabolela. Měl však obrovské štěstí - brašnu našel člověk, který se zachoval úctyhodně.

"Poctivý nálezce tašku odnesl na policejní stanici Trio, kde ji odevzdal. Policie vše zdokumentovala a předala na magistrát, který vede a pravidelně aktualizuje agendu ztrát a nálezů," informovala mluvčí města Mladá Boleslav Šárka Charousková.

Související obsah

Majitel peněz samozřejmě ztrátu ohlásil, takže nebylo obtížné zajistit jejich vrácení. "Předání tašky s hotovostí se díky iniciativě zaměstnanců odboru bezpečnosti a prevence kriminality zúčastnil také nálezce, zaměstnanec firmy Škoda Auto, kterému tak mohl šťastný majitel osobně poděkovat za jeho poctivost," popsala šťastné shledání Charousková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz