Zahraničí

Papež na Instagramu lajknul peprnou fotku modelky. Vatikán to popírá

Papež na Instagramu lajknul peprnou fotku modelky. Vatikán to popírá
Zdroj: AP

Vatikán popírá, že by papež František olajkoval na Instragramu peprnou fotku modelky. Církev požádá provozovatele sítě o vysvětlení. Lajk u fotky modelky přitom patřil oficiálnímu účtu papeže Františka.

Není však jasné, zda lajk z účtu římského biskupa byl náhodný nebo úmyslný. Jestli omylem poklepal dvakrát na obrazovku sám papež, nebo to udělal jiný zaměstnanec.

Mluvčí Vatikánu každopádně uvedl, že do incidentu papež František zapojen nebyl, přičemž za správu jeho účtů na sociálních sítích je odpovědný komunikační tým. Lajk u fotky byl o den později odstraněn.

Související obsah

Modelku Nataliu Garibottovou sleduje na Instagramu 2,2 milionů lidí. Začátkem října zveřejnila fotografii s popiskem "Můžu vás naučit jednu nebo dvě věci.“ Fotografie začala sklízet řadu pochval a vysloužila si přes 120 tisíc lajků. Mezi nimi se bylo i jméno papeže Františka, který na Instagramu vystupuje jako Fransicus.

Související obsah

Lajk papeže Františka okamžitě vyvolal řadu ohlasů. Lidé začali papežovu reakci fotit a snímky pak publikovat na síti Twitter. Tam se k situaci vyjádřila i sama modelka, která byla reakcí papeže Františka také zaskočená: "Alespoň půjdu do nebe.“

Papež lajknul na Instagramu fotografii modelky v bikinách. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz