Domácí

Lidé nedodržují protiepidemická opatření. Popíjejí u stánků svařáky

S blížícím se adventem přibývá měst, ve kterých se na ulicích prodává punč a svařené víno. Lidé tak stále častěji nedodržují vládní nařízení, scházejí se u stánků a pijí alkohol na veřejnosti. Třeba v Českých Budějovicích proto musela zakročit policie. Stejný problém mají i v Olomouci, kde alkoholické nápoje pojmenovali podle představitelů vlády.

Ušák, Prymulák nebo třeba Zemák. Tradiční vánoční punče dostaly v Olomouci názvy odkazující na vládní restrikce. Lidé si je rychle oblíbili. "Moc mi to líbí, to v téhle těžké době takové rozveselení,“ uvedl muž v anketě televize Nova.

Prodej punče nebo svařáku nezastavila ani protiepidemická opatření, která zakazují pití alkoholu na veřejnosti. Hlavu si s tím ale nelámal ani prezident Václav Klaus.

Vládní nařízení, která mají zpomalit šíření koronaviru, příliš neřeší ani lidé v Českých Budějovicích. U stánků s punčem se jich v sobotu sešly desítky. Kolem osmé hodiny večer shromáždění rozpustila policie.

Související obsah

"Upozorňuji veřejnost na dodržování vládních nařízení. Zejména tedy nošení ochranných prostředků dýchacích cest, také zákaz shlukování. Potom také zákaz požívaní alkoholických nápojů,“ informovala policejní mluvčí Lenka Krausová.

Na zákaz pití alkoholu na veřejnosti upozorňují zákazníky u stánků cedule i obsluha. "Na ceduli máme napsáno, že lidi si to musejí vzít domu,“ vysvětlil prodejce.

Související obsah

Dodržování vládních nařízení kontrolovali strážníci i během neděle. Většinu prohřešků řeší domluvou. V případě neuposlechnutí výzvy ale rozdávají pokuty do 10 tisíc korun.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz