Domácí

Vandalové se vyřádili na hřbitově v Telči! Poničili desítky hrobů

Desítky hrobů poničili neznámí vandalové na hřbitově v Telči. Škoda se nejspíš vyšplhá do desítek tisíc korun. Po pachatelích pátrají policisté a prosí o pomoc i veřejnost.

Rozkopané lucerny, držáky na svíčky, v okolí hrobů rozházené květináče a dokonce poškozené a povalené náhrobky. Někdo se na hřbitově Svaté Anny v Telči pořádně vyřádil.

Incident se nejspíš odehrál během noci z 19. na 20. listopadu. Škoda, kterou vandalové svým řáděním způsobili, se teprve vyčísluje. Pravděpodobně se vyšplhá do desítek tisíc korun. Po pachateli nebo pachatelích pátrá policie.

"Uvítáme svědectví občanů, kteří si v lokalitě hřbitova všimli podezřelé osoby či osob nebo by mohli poskytnout jakékoliv informace, které by vedly k objasnění případ," uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Související obsah

Pachateli nevadilo ani to, že je vyhlášen nouzový stav, zákaz vycházení přes noc a blíží se vánoční svátky.

"Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchaní trestného činu poškození cizí věci," doplnila Kroutilová. V případě dopadení může vandalovi nebo vandalům hrozit až roční vězení.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz