Domácí

Velký zátah celníků na padělky. Před Vánocemi podle nich případů přibývá

Vánoce se blíží a celníci objevují stále více padělků. V uplynulých dnech zasahovali v jednom kamenném obchodě v Chomutově. U prodejce zajistili téměř 500 kusů padělků hraček originálních značek.

Celníci si vytipovali jeden kamenný obchod v Chomutově. Prodejce tam nabízel dětské zboží jako jsou hrací karty, figurky pohádkových postaviček, panenky, stavebnice, ale i bezdrátová sluchátka a prací prostředky.

Zasahující měli podezření, že některé vystavené zboží porušuje práva majitelů ochranných známek, tedy že jde o padělky. Navíc jim majitel prodejny prý řekl, že zboží, které prodává jako originály, nakoupil v pražské tržnici.

Celníci nakonec našli téměř 500 podezřelých výrobků a převezli je do skladu celního úřadu. Hodnota zadrženého zboží vyjádřená v ceně originálů přesahuje čtvrt milion korun. Pokud soud rozhodne, že jde skutečně o padělky, hrozí pachatelům pokuta až 10 milionů korun.

Související obsah

Podle Celní správy ČR se každoročně padělky v obchodech objevují více před Vánocemi. Například v loňském roce jen v Ústeckém kraji zajistili celníci téměř 8000 padělků. Hodnota zajištěného zboží byla okolo čtyř milionů korun.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz