Domácí

Ivan Mládek v slzách! Zemřel mu kamarád a parťák z kapely

Ivan Mládek v slzách! Zemřel mu kamarád a parťák z kapely
Zdroj: Ivan Mládek Banjo Band

Ve věku 79 let zemřel kapelník, kytarista a zpěvák František Prošek. O smutnou zprávu se na facebooku podělil zpěvák Ivan Mládek. Ten redakci TN.cz sdělil, že Prošek se nakazil koronavirem a v důsledku nemoci zemřel.

"Není mi to líto jen proto, že byl jeden z mála mých kamarádů a že jsem s ním prožil spoustu skvělých neopakovatelných chvil jak na pódiích, tak i v soukromém životě. Ale také proto, že jsem za svou pouť muzikantským světem nikdy nepoznal tak skromného, spolehlivého a hlavně věčně optimisticky naladěného muzikanta,“ svěřil na se facebooku Ivan Mládek.


František Prošek se narodil v roce 1941, o několik desítek let později, tedy v roce 1964 založil country skupinu Mustangové, kde působil jako kapelník. Také Ivan Mládek v jeho kapele několik let účinkoval.

Související obsah

"I když měl Franta svou zavedenou koncepci, na koncertech mi umožňoval poněkud vybočovat a testovat si své první dadaistické zábavné texty a písničky,“ zavzpomínal Mládek.


Prošek mimo jiné hostoval také v Mládkově kapele. "Když jsem později založil Banjo Band, stal se František Prošek na čas členem jeho první formace a přispěl také do našeho repertoáru některými svými písničkovými texty, které dodnes provozujeme, například písní "Když je v Praze hic,“ doplnil Mládek.


Kapelník, kytarista a zpěvák František Prošek zemřel ve věku 79 let. Podle Ivana Mládka v posledních dnech onemocněl covidem. "Byl jsem rád, když se Franta před několika lety do Banjo Bandu vrátil, škoda, že nám tak brzo a nečekaně dal definitivního padáka. Bude nám citelně chybět,“ uzavřel Mládek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz