Domácí

Počasí může za řadu nehod. Bouraly desítky aut, jeden člověk zemřel

Hustá mlha a teploty pod nulou trápí v úterý od časného rána řidiče v několika krajích. Jen v Ústeckém vyjížděly jednotky integrovaného záchranného systému k minimálně šesti dopravním nehodám. Některé se neobešly bez zranění.

Ústečtí hasiči zasahovali u nehody dvou osobních vozidel mezi Ludvíkovicemi a Huntířovem na Děčínsku. Dva lidé se zranili.

Další dvě nehody se staly nedaleko obce Krupka - dvě osobní vozidla se střetla s nákladním u Soběchleb, bouralo se také u Unčína, kde skončilo vozidlo mimo vozovku. Špatné počasí pravděpodobně zapříčinilo také nehodu u Mlékojed na Litoměřicku, kde nabouralo auto do svodidel. „Nedošlo k žádnému úniku provozních kapalin, jedna osoba skončila v péči záchranářů“, potvrdil mluvčí hasičů ústeckého kraje Lukáš Marvan.

 

Související obsah

Auto mimo silnici skončilo také mezi Jihlavou a Smrčnou, kde řidič osobního vozidla ztratil kontrolu nad řízením a skončil s vozidlem na boku. Bez zranění se neobešla nehoda dvou aut u obce Čížová v Jižních Čechách. Jihočeští hasiči museli ze silnice odstraňovat uniklý motorový olej. Jednoho zraněného ošetřili záchranáři také po srážce u obce Kluky, kde se ve směru na Chrastiny střetla dvě osobní auta.

  

U obce Sýkořice ve Středočeském kraji se převrátila cisterna. Nikdo se nezranil, z vozidla ale unikly provozní kapaliny, které museli hasiči zasypat. K vyproštění byla přivolána specializovaná firma.

 

Zdroj: pozary.cz

 
Vážná srážka dodávky a nákladního vozidla se stala na 59. kilometru Pražského okruhu ve směru na Brno. Jeden člověk zemřel. Zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

 

„Na místo jsme posílali záchranářskou lékařskou posádku i inspektora. 41letý muž bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel“, potvrdila mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. Co nehodu způsobilo, není zatím jasné. "V tuhle chvíli zjišťujeme veškeré okolnosti této dopravní nehody a příčinu zjišťujeme", řekla mluvčí policie Eva Kropáčová. Z možných příčin policisté zatím nevyloučili ani špatné počasí.
 

Na opačné straně, směrem k letišti, došlo na úrovni došetřované nehody k další srážce celkem tří vozidel. Provoz byl dočasně omezen v obou směrech. Tvořily se dlouhé kolony.

Obě nehody byly odstraněny. Provoz na Pražském okruhu byl obnoven.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz