Domácí

Unie dotaci na linku pro Penam neproplatí, rozhodla Evropská komise

Unie dotaci na linku pro Penam neproplatí, rozhodla Evropská komise
Zdroj: Profimedia

Evropská komise rozhodla ve sporu ohledně 100milionové dotace na toastovou linku v pekárně Zelená louka společnosti Penam, která patří do holdingu Agrofert. Podle bruselských úředníků nebyl projekt inovativní, dotaci proto neproplatí.

O rozhodnutí Evropské komise informoval v úterý portál iRozhlas. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) se podle webu k auditnímu řízení zatím nevyjádřil s tím, že k tomu nemá žádné informace. Jeho mluvčí Štěpánka Filipová pouze uvedla, že se ale případ nedá považovat za uzavřený, česká strana zkoumá další možnosti postupu.

Pokud by byl případ uzavřen v neprospěch příjemce dotace, vymáhal by řídící orgán finanční prostředky v souladu se zákonem.

Pekárna Zelená louka podle Evropské komise nemá nárok na příslušnou dotaci, protože projekt podle komisařů nebyl inovativní, což bylo jedním z kritérií pro získání finančních prostředků. Komisi to potvrdili tři nezávislí experti, které oslovila.

Související obsah

České úřady neměly podle Evropské komise projekt, který jen těsně prošel, schválit, protože je nezpůsobilý pro spolufinancování z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz