Zajímavosti

To je možné jen na jihu Čech! Jelen obral myslivce o kulovnici

Jen těžko uvěřitelnou událost řeší od pátku policisté z jihu Čech. "Obětí" je myslivec, který přišel o kulovnici. A "pachatelem" pro změnu jelen, který staršího muže v lese překvapil a se zbraní mu pláchnul!

"Během honu v obvodu lesní správy Horní Planá ztratil starší myslivec svoji opakovací kulovnici ráže 22 Hornet. Občas se to stává - například střelec položí zbraň na střechu auta a odjede, policisté následně sepíší protokol a také vyhlásí pátrání po ztracené zbrani. Teď to však bylo jiné, myslivci se zbraní totiž utekl jelen," popsal neuvěřitelnou příhodu policejní mluvčí Jiří Matzner.

Vše se stalo ve chvíli, kdy lesem postupovala skupina myslivců a pes vyplašil jelena. Paroháč se vyřítil přímo proti myslivci a minul ho tak těsně, že mu parožím roztrhl rukáv bundy.

"Kulovnice, kterou měl myslivec zavěšenou, naštěstí bez nábojů a zásobníku, na levé ruce, se svezla jelenovi na paroží a i se zvířetem zmizela," přiblížil absurdní shodu náhod Matzner.

Související obsah

Další myslivec pak "ozbrojené" zvíře viděl asi o kilometr dál, kulovnice se mu stále houpala na paroží. Prohledávání lesa ale bylo bezvýsledné, lovci tak vše museli oznámit mužům zákona.

"Pokud by zbraň někdo nalezl, je povinen ji odevzdat nejbližšímu útvaru policie. Nebo nález oznámit na linku 158," uzavřel policejní mluvčí vyprávění o jelenovi s neobvyklou trofejí.

Policisté na hony vyjíždějí často, většinou k postřeleným myslivcům. Více v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz