Zahraničí

Čech se na Slovensku zřítil při věšení vánoční výzdoby. Přišel o část nohy

Vážnými zraněními skončil pád Čecha z asi 20metrové výšky při věšení vánoční výzdoby v nákupním domě ve slovenské Nitře. Muž přišel o část nohy, lékaři mu ji museli od kolene amputovat. Jeho stav je stabilizovaný.

Dva muži v nákupním centru v Nitře v úterý ráno připravovali vánoční výzdobu. Jeden z nich věšel přibližně 20kilové koule, 35letý Čech visel v popruzích pod střechou. Ze zatím nezjištěných příčin se ale zřítil z asi 20metrové výšky, uvádí portál tvnoviny.sk.

Muž spadl na skleněné zábradlí a na dlažbu, velmi vážně se zranil. Podle hlavního inspektora bezpečnosti práce v Nitře Milana Letka mu lékaři museli amputovat část nohy.

"Pacient byl převezený do naší nemocnice se závažnými zraněními, momentálně zůstává hospitalizovaný na klinice anesteziologie a intenzivní medicíny, jeho stav je stabilizovaný," potvrdila TV Markíza mluvčí nemocnice Tatiana Kubinec.

Související obsah

Zatím není jasné, co přesně se stalo, okolnosti celého případu vyšetřují policisté. Podle Letka panuje podezření na nelegální zaměstnávání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz