Naše Česko

Praha vysazuje stromy jako náhradu za ty, které předtím vykácela

Praha vysazuje stromy jako náhradu za ty, které předtím vykácela
Zdroj: TN.cz

Rada městské části Praha 2 se rozhodla, že zajistí ve své části zasazení stromů za ty, které byly vykácené. Ve čtvrtek výsadbu zahájila prvními třemi stromy. Celkem jich do konce měsíce chce vysadit alespoň 27. Stromy to budou většinou listnaté a poputují do parků.

Zeleň ve městech je velmi důležitá. V létě lidé přirozeně vyhledávají stín stromů, který je nejen chrání před sluncem, ale také ochlazuje okolí I stromy s řídkou korunou dokážou odrazit až 80 % slunečního záření. V letních měsících může jeden strom odpařit až 400 litrů vody denně, čímž příznivě ovlivňuje vlhkost vzduchu.

Městská část Praha 2 výsadbu stromů dotuje. Letos proběhla už pátá etapa dosadby stromů za ty, které městská část vykácela. "Nahrazujeme nemocné, poškozené nebo přestárlé stromy," uvedl místostarosta Václav Vondrášek. Pro tento rok Praha 2 uvolnila 1,3 milionu korun.

Související obsah

Nové stromy se objeví například v Riegrových i Havlíčkových sadech, na Folimance či Lumírových sadech. Bude se sázet několik druhů, ale převážně půjde o lípy, javory či ovocné stromy. Městská část se navíc zavázala, že o nové stromky bude pečovat minimálně prvních pět let po výsadbě.

"Obnova zeleně je nezbytná. Jde o živý organismus, o který je třeba průběžně pečovat. Kromě příspěvku na uliční stromořadí především obnovujeme zeleň v parcích, které máme ve své správě. O účelnosti vynaložených prostředků nemám nejmenší pochyby, stromy hrají ve městě čím dál tím větší roli," dodal Vondrášek.

Podívejte se na krásné záběry z výsadby aleje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz