Zahraničí

Pistole agenta 007 i helma z Top Gunu. Věci z filmů jdou do dražby

Do aukce míří rekvizity z nejslavnějších hollywoodských filmů. Na prodej je například slavná helma, kterou měl na sobě Tom Cruise ve filmu Top Gun. Nebo kožená bunda Arnolda Schwarzeneggera z druhého dílu ságy o terminátorech. Největším lákadlem je ale zbraň samotného Jamese Bonda.

Ikona stříbrného plátna. Agent 007. S neutuchajícím šarmem a se zbraní v ruce zachraňuje svět. Kdo by nechtěl být jako on. Teď máte jedinečnou šanci přiblížit se jeho stylu! Legendární pistole Walther PP je na prodej.

"Walther PP z filmu Dr. No je opravdu důležitá rekvizita v celém filmu. Je součástí našeho aukčního bloku - odhadovaná cena je 150 až 200 tisíc dolarů," říká Martin Nolan z aukční síně Julien's Auctions.

To je v přepočtu až čtyři miliony tři sta tisíc korun. Experti předpokládají, že se pistole prodá ještě o něco dráž, vzhledem k nedávné smrti Seana Conneryho, který byl prvním agentem ve službách Jejího veličenstva. "Lidé jsou plní nostalgie a také smutku, že tu Sean s námi už není. Myslíme, že cena, kterou odhadujeme, je umírněná a pistole by se měla prodat za mnohem více," věří i Nolan.

Související obsah

Pokud nejste fanouškem britského agenta, ale máte radši kousky hollywoodského šviháka Toma Cruise, můžete si přihodit na Maverickovu přilbu z filmu Top Gun. Příští rok jde do kin nový díl a unikátní kousek může být váš. Odhadovaná cena se pohybuje mezi šesti sty padesáti tisíci až milionem korun.

Roztrhanou bundu bychom si za normálních okolností asi nekoupili - jenže tuhle zničil samotný Arnold Schwarzenegger v souboji terminátorů. Pokud vás láká mít doma originální hollywoodský kousek, můžete zkusit své štěstí 1. prosince. Přihazovat můžete přímo v aukční síni v Los Angeles, ale i online. K mání je přes 600 různých rekvizit.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz