Domácí

Drzý zloděj z Prahy kradl auta na Chomutovsku, řídil je i se zákazem

Drzý zloděj z Prahy kradl auta na Chomutovsku, řídil je i se zákazem
Zdroj: Policie ČR

Muž z Prahy začal podle policie s krádežemi v srpnu, až do listopadu si pak každý měsíc přisvojil jedno cizí auto. První byla fabie, ve které byly drahé hudební nástroje a mobilní telefony, škoda se tak hned po první krádeži vyšplhala na bezmála půl milionu korun.

Účet narůstal dál, v září zřejmě potřeboval vozit objemnější náklad, tak si přisvojil VW Transporter za 80 tisíc. Když ho dodávka omrzela, vrátil se do Prahy, kde odcizil VW Passat. Škoda tak skokově vyrostla na celkem 900 tisíc.

 

Související obsah

Jedno z kradených aut skončilo podle policie rozebrané na náhradní díly, které muž následně rozprodal, dalšími dvěma jezdil pravděpodobně mezi Prahou a Chomutovem. Za volantem přitom neměl co dělat, až do roku 2024 má soudem zakázané řízení motorových vozidel.

 

Kromě krádeží aut si v Chomutově podle policie zašel do supermarketu pro nabíječky mobilů. Zboží si schoval pod oblečení, jenže ho chytila ostraha. Při čekání na policii ale utekl a kradeným autem najížděl na člena ostrahy.

"Vyšetřovatel muže obvinil ze zločinů krádeže a vydírání, přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za jejich spáchání hrozí v době nouzového stavu až osmiletý trest," uvedla mluvčí chomutovské policie Miroslava Glogovská. Muž už je ve vazební věznici, kde si počká na soud.

Recidivista bez řidičského oprávnění ujížděl policistům, po střelbě se vzdal. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz