Domácí

Pomozte najít dvě děvčátka! Zmizela po společné vycházce

Pomozte najít dvě děvčátka! Zmizela po společné vycházce
Zdroj: Profimedia

Českobudějovičtí kriminalisté od čtvrtka hledali dvě nezletilé svěřenkyně Dětského diagnostického ústavu Homole. Dívky ve věku 11 a 13 let utekly ze společné vycházky. Policie žádala veřejnost o pomoc při jejich vypátrání. To se podařilo v sobotu večer.

"Obě pohřešované dívky byly včera večer vypátrány policisty obvodního oddělení Humpolec přímo ve městě. V současné době jsou zpět v ústavu," informovali v neděli policisté. Uprchlice tak stihly urazit více než sto kilometrů.

Hledaná třináctiletá Tereza má hubenou postavu, hnědozelené oči a vlnité vlasy obarvené červenofialovou barvou. Měří asi 160 centimetrů. Byla oblečená do modré zimní bundy, černých riflí a červených sportovních bot.

Druhá hledaná dívka, jedenáctiletá Eliška, je také hubené, asi 150 cm vysoké postavy, má hnědé oči a dlouhé blond vlasy s pěšinkou uprostřed. Na sobě měla dlouhý hnědý kabát ke kolenům, šedé rifle, na nohou tmavé kotníčkové boty. Obě holčičky měly s sebou batoh tmavé barvy. Jedna z dívek v minulosti utekla už několikrát, u druhé se jedná o první případ.

Související obsah


Policisté po vyhlášení pátrání předpokládali, že obě utekly do Českých Budějovic. "Kdo by měl poznatky k jejich pohybu, ať nás kontaktuje na kterémkoliv oddělení Policie ČR nebo přímo na lince tísňového volání 158“, žádal veřejnost mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz