Domácí

Rittig je opět nevinný, rozhodl soud! Co udělal, prý není trestný čin

Městský soud v Praze v pátek znovu zprostil viny lobbistu Ivo Rittiga v tzv. jízdenkové kauze. Osvobozeni bylo také dalších 11 obviněných. Podle soudu skutky popsané v žalobě nejsou trestným činem.

Obžaloba vinila skupinu z toho, že měla tiskem předražených jízdenek připravit dopravní podnik Praha (DPP) o více než 450 miliónů. Z každé prodané jízdenky mělo 17 halířů připadnout Rittigovi.

Z obžalovaných vinu přiznal jen účetní Jaroslav Kubiska, který před soudem promluvil o poměrech v DPP.  „Vyváděly se z dopravního podniku a pak se praly přes systém zahraničním firem, které byly účelové. Tam se kradlo, že se ani neděle nedržela,“ řekl Kubiska.

Městský soud Rittiga a spol. zprostil viny už loni v únoru. "Od začátku bylo jasné, že byly důkazy ve spisech, že k žádným trestným činům nedošlo," prohlásil tehdy bývalý ředitel DPP Martin Dvořák.

Státní zástupce se ještě ten den odvolal a Vrchní soud nakonec zrušil osvobozující rozsudek v části týkající se smlouvy s papírnou Neograph. Podle předsedy odvolacího senátu v této části dřívější soudy dostatečně neprozkoumaly veškeré důkazy.

Související obsah

Nyní Městský soud potvrdil své původní rozhodnutí. Páteční verdikt ale zatím není pravomocný.

Na podrobnosti kauzy se podívejte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz