Domácí

Kvůli požáru evakuovali 95 lidí. Hořel kočárek, zapálit ho mohl žhář!

Kvůli požáru v panelovém domě v Děčíně se ve čtvrtek rozběhly velké manévry. Z domu museli hasiči a policisté evakuovat 95 lidí. Několik z nich se nadýchalo kouře, skončili v péči záchranářů. V chodbě začal hořet kočárek, policisté v pátek nevyloučili, že ho někdo zapálil schválně. V případě, že se to potvrdí a pachatel bude odsouzen, hrozí mu až osm let ve vězení.

Ve čtvrtek kolem deváté hodiny dopoledne byl jednotkám Integrovaného záchranného systému vyhlášen poplach kvůli požáru panelového domu v ulici Májová v Děčíně.

Podle předběžného šetření začal hořet kočárek na chodbě v přízemí, došlo k poškození elektroinstalace a zakouření několika pater. Podle policie mohl někdo založit požár úmyslně.

Policisté společně s hasiči, kteří na místo vyslali tři jednotky, evakuovali ze zasaženého domu 95 lidí. "Několik lidí se nadýchalo kouře. Byli v péči záchranky. Zranění byli propuštěni, jednalo se převážně o stres," informovali hasiči po likvidaci požáru.

Související obsah

  

"Předběžná škoda byla vyčíslena na půl milionu korun, ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro zločin obecného ohrožení, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody na tři až osm let," uvedl v pátek k případu mluvčí policie Daniel Vítek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Soudní dvůr EU: Rusko je zodpovědné za vraždu Litviněnka

Za smrt Alexandra Litviněnka je zodpovědné Rusko, uvedl Soudní dvůr EU. Bývalý ruský agent, ze kterého se později stal občan Británie, zemřel v Londýně v roce 2016 na otravu poloniem. Vyšetřování Spojeného království v roce 2016 došlo k závěru, že zabití pravděpodobně schválil prezident Vladimir Putin. Rusko nadále odmítá jakoukoliv spojitost se smrtí svého bývalého agenta.

Krátká zpráva

Kanadské volby podle předběžných odhadů vyhrál Justin Trudeau

Liberální strana získá v kanadských parlamentních volbách dostatek křesel, aby vytvořila další menšinovou vládu, předpovídá veřejnoprávní televize CBC. Konzervativci v čele s Erin O'Toolem už uznali porážku. Liberály vede 49letý Justin Trudeau, který poprvé zvítězil ve volbách v roce 2015. Podle CBC liberálové obsadí okolo 157 křesel z celkových 338, tedy stejně jako v roce 2019. Pro většinu v parlamentu je potřeba získat 170 křesel.

Píše se na Deník.cz