Domácí

Pes si při venčení nesl vodítko v tlamě, majiteli hrozí obří pokuta!

Kuriózní případ řeší městská policie v Prostějově. Muž tam venčil psa, který si nesl vodítko v tlamě, a to v místech, kde venčení na volno městská vyhláška nedovoluje. Pejskařovi teď hrozí vysoká pokuta.

Na tohle venčení majitel čtyřnohého mazlíka asi jen tak nezapomene. Strážníci ho zastavili u parku v centru města. Šel vedle svého psa. Hlídka ho upozornila na to, že ho nemá na vodítku a tím se dopouští přestupku.

"Šestatřicetiletý muž venčil pejska takovým způsobem, že pes si nesl vodítko v tlamě a ani k tomu vodítku nebyl připevněný. Dle vyhlášky je však třeba, aby psi na všech veřejných prostranstvích města Prostějova byli na vodítku, s výjimkou výběhových louček, kde se pes může pohybovat volně," přiblížila mluvčí městské policie Tereza Greplová.

Takových míst je v Prostějově celkem šestnáct. Výběhové loučky jsou označeny cedulkou s piktogramem psa. Jenže majitel si se psem vyšel do centra, kde volné venčení dovoleno není.

Související obsah

"Jednání šestatřicetiletého muže projedná příslušný správní orgán. Za porušení obecně závazné vyhlášky mu hrozí pokuta do výše sto tisíc korun," dodala Greplová.

Samostatnou kapitolou jsou pro města prohřešky s neuklízením psích exkrementů. Většina z nich využívá systém se sáčky. Strážníci za neuklizené lejno mohou uložit pokutu až pět tisíc korun.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz